Skip to content

Chirurgia wojenne w Afganistanie i Iraku: seria przypadków, 2003-2007

3 miesiące ago

658 words

Instytut Borden, agencja Centrum Medycznego Departamentu Medycznego USA i Szkoła, która publikuje podręczniki wojskowe dla Departamentu Medycyny Wojskowej, często apeluje o raporty przypadków z dziedziny, które odnoszą się do leczenia rannych wojskowych. Wielu lekarzy używa obecnie cyfrowych aparatów fotograficznych do rejestrowania opieki nad pacjentami, a niektóre z nich pojawiają się w Chirurgii Wojennej w Afganistanie i Iraku. Celem redaktorów było wyłonienie spraw, które mogłyby być powiązane z głównym podręcznikiem publikowanym przez Departament Armii i Instytut Borden, zatytułowanym Emergency War Surgery: Third United Revision (Washington, DC, 2004), a tym samym dostarczającym wglądu i wskazówki dotyczące zarządzania obrażeniami w walce. Po krótkim wprowadzeniu do rozwoju systemów urazowych i ewakuacji medycznej w teatrze walki, seria analiz przypadków ostrej resuscytacji, opieki krytycznej i poważnych urazów, które napotykają na polu bitwy, jest zwięźle przedstawiona w regionie anatomicznym. Każda podsekcja zawiera prezentację przypadku, główne punkty dydaktyczne, implikacje kliniczne oraz zasady kontroli uszkodzeń, które powinny być stosowane w celu stabilizacji pacjenta, aż do uzyskania bardziej ostatecznej opieki. Podsumowania i sugerowane lektury, a także komentarz recenzowany.
Wysiłek się powiódł. Jest prawdopodobne, że materiał w tej książce będzie bardzo przydatny dla chirurga, który jest rozsądnie doświadczony i został dobrze wyszkolony w podstawach jako chirurgiczny mieszkaniec i człowiek. Miejscowi chirurdzy urazowi, którzy rzadko mogą spotkać się z tak poważnie poszkodowanymi pacjentami, mogą również znaleźć wiele przydatnych materiałów. Ale co ciekawe, praca jest jednocześnie dydaktyczna i antologiczna; Wydaje się, że jego redaktorzy chcą, aby był to traktat naukowy, a także odzwierciedlenie historii konfliktów w Iraku i Afganistanie oraz podjętych przez nie ludzkich ofiar. Książka koncentruje się na opisach kluczowych aspektów początkowej chirurgicznej opieki nad ciężko rannymi. Ten oszczędny tekst uzupełniają graficzne i często zaskakujące wizualne obrazy pacjentów, ale prezentowane są również obrazy świadczeniodawców i ich uwarunkowania. Podczas gdy wysiłki, odwaga i poświęcenie amerykańskiego personelu wojskowego – w tym także pracowników medycznych – zostały uznane w książce, podkreślono również potrzebę rozważenia ciągłości opieki nad rannymi. Doświadczeni lekarze, nawet ci, którzy nie są chirurgami urazowymi, uznają, że istnieją etyczne pytania, na które należy odpowiedzieć, a także wyzwania techniczne i kliniczne. Jak zarządzamy rehabilitacją pacjentów i innymi potrzebami w zakresie długoterminowej opieki.
Medycy w piaskownicy ciągnąc za kółka Nosze w kierunku 212. szpitala chirurgii komórkowej w Iraku, 2003. Dzięki uprzejmości Dave Edmond Lounsbury, MD

Z tych powodów Chirurgia Wojenna w Afganistanie i Iraku przypomina ilustrację i tekst towarzyszący z 12 lipca 1862 r., Wydania Harper s Weekly. Artysta, Winslow Homer, został osadzony w Armii Potomaku, a on narysował chirurga przy pracy z tyłu podczas walki z tego, co zobaczył na polu bitwy Tekst towarzyszący w części brzmi: The Chirurg w pracy wprowadza nas w najbardziej bolesną scenę na polu bitwy. Z tyłu. . . chirurg i jego asystenci otrzymują biednych rannych żołnierzy i szybko służą ich potrzebom. Tętnice są związane, podwiązuje się podwiązki i opatrunki, rany są pospiesznie obciągnięte, ułamane kończyny ustawione, a czasem, gdy pośpiech jest niezbędny, amputacje wykonywane są w zasięgu wzroku i dźwięku dział. Ze wszystkich oficerów chirurg jest często tym, który wymaga najwięcej odwagi i odwagi. . . . Po jego chłodzie i osądzie zależy życie dużej części rannych. Teraz, około 150 lat później, czytelnicy tej książki będą przez nią wykształceni i poinformowani. Co równie ważne, prawdopodobnie zatrzymają się, aby podziwiać i docenić niezwykłe poświęcenie, talent i hart ducha tych, którzy służą – jednocześnie dostrzegając przerażającą naturę wojny oraz duchowe i fizyczne obrażenia, które się z nią wiążą.
Danny O. Jacobs, MD, MPH
Duke University Medical Center, Durham, NC 27708

[przypisy: wareniklina, nfz białystok sanatorium, kto może być dawcą szpiku ]

0 thoughts on “Chirurgia wojenne w Afganistanie i Iraku: seria przypadków, 2003-2007”

Powiązane tematy z artykułem: kto może być dawcą szpiku nfz białystok sanatorium wareniklina