Skip to content

Utrata wagi i stan zdrowia 3 lata po operacji bariatrycznej u nastolatków ad 6

3 miesiące ago

505 words

Łącznie wyniki te sugerują, że po operacji bariatrycznej nastolatkowie mogą stracić znaczącą klinicznie masę ciała, przy czym większość pacjentów utrzymuje znaczną utratę masy ciała przez co najmniej 3 lata. Wśród osób dorosłych poddawanych omijaniu żołądka remisja cukrzycy typu 2 występuje w 50 do 70%, a remisja podwyższonego ciśnienia krwi występuje w 40% .19,20 Uznaliśmy remisję cukrzycy u 95% uczestników z cukrzycą typu 2 na początku badania w naszym badaniu wynik jest zgodny z naszymi wcześniejszymi odkryciami u młodzieży.21 Ten wynik, w połączeniu z ustaleniami normalizacji podwyższonego ciśnienia krwi u prawie 80% naszych uczestników, prowadzi nas do hipotezy, że nastolatkowie mogą mieć większy potencjał niż dorośli dla odwrócenie kardiometabolicznych skutków otyłości. Dalej spekulujemy, że te ulepszenia pod względem wagi, kontroli glikemii, ciśnienia krwi i dyslipidemii u młodzieży mogą złagodzić postęp niekorzystnych anatomicznych i fizjologicznych zmian sercowo-naczyniowych – zmiany, które mogą być mniej odwracalne po akumulacji więcej lat funtowych później w życiu .22 Dodatkowe badania mogą wyjaśnić, w jaki sposób wiek, czas trwania otyłości i czas operacji mogą zmienić odpowiedź na leczenie chirurgiczne.
Obwodnica żołądka i resekcja żołądka mogą wpływać na wchłanianie licznych mikroelementów niezbędnych do prawidłowego metabolizmu i dobrego stanu kości, układu krwiotwórczego i układu nerwowego; dlatego potrzebna jest suplementacja multiwitaminowa i mineralna, jak zalecono w tej kohorcie. Największe zmiany, jakie zaobserwowaliśmy, dotyczyły środków związanych z żelazem i witaminą B12. Niedokrwistość z niedoboru żelaza i niedobór witaminy B12 po obejściu żołądka są dobrze opisane.23,24 Niedobór witaminy B12 nie był nieoczekiwany po rękawowej resekcji żołądka i prawdopodobnie wiąże się z redukcją wewnętrznej produkcji czynników po zabiegu. Te wyniki, a także obniżone poziomy witaminy A po operacjach pomostowania żołądka, podkreślają znaczenie długoterminowych obserwacji w celu oceny środków żywieniowych, a także znaczenie zapewnienia odpowiedniej suplementacji, aby zminimalizować rozwój klinicznie. istotne niedobory żywieniowe u młodzieży po operacji bariatrycznej.
Obecnie dostępnych jest niewiele danych dotyczących konieczności wykonywania kolejnych operacji brzusznych po operacji bariatrycznej u nastolatków. Nasze dane, zawierające informacje o dodatkowych warunkach i procedurach, mogą wyjaśnić rodzaje i częstości występowania niepożądanych skutków chirurgii bariatrycznej w tej grupie wiekowej. Wcześniej informowaliśmy, że 8% uczestników naszego badania miało poważne powikłania w ciągu 30 dni po zabiegu bariatrycznym, 9 i tutaj informujemy, że 13% uczestników poddano dodatkowym zabiegom śródbłonkowym w ciągu kolejnych 3 lat. Ryzyko powikłań może się różnić w zależności od rodzaju zabiegu bariatrycznego; jednak obecne badanie nie miało na celu zidentyfikowania takich różnic. Dalsze badania większych kohort i innych populacji mogą dostarczyć wglądu w to pytanie.
Mocne strony obecnego badania obejmują prospektywną rekrutację kolejnych pacjentów w geograficznie odrębnych ośrodkach, standaryzowane metody stosowane do gromadzenia danych i silne utrzymywanie kohort w czasie
[podobne: kolejka skierowań do sanatorium, cetuksymab, wareniklina ]

0 thoughts on “Utrata wagi i stan zdrowia 3 lata po operacji bariatrycznej u nastolatków ad 6”

Powiązane tematy z artykułem: cetuksymab kolejka skierowań do sanatorium wareniklina