Skip to content

Niezwykły wybuch hipoglikemii

3 miesiące ago

734 words

Listy Pozbawkowe stosowanie leków w celu poprawy sprawności seksualnej u osób bez zaburzeń erekcji jest zjawiskiem, które jest coraz częściej uznawane1. Leki te są dostępne w nielegalnych formach, w tym podrabiane wersje markowych leków stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji. rzekome leki ziołowe zawierające syntetyczne inhibitory fosfodiesterazy typu 5. W Singapurze opisujemy wybuch ciężkiej hipoglikemii; ten wybuch był związany z zanieczyszczeniem nielegalnych środków wzmacniających seksualność za pomocą gliburydu.
Od stycznia do 26 maja 2008 r. Do pięciu szpitali publicznych w Singapurze zostało 150 osób bez cukrzycy z ciężką hipoglikemią. Wszyscy pacjenci z wyjątkiem jednego byli mężczyznami i byli w wieku od 19 do 97 lat (mediana, 51). Siedmiu pacjentów pozostało w stanie śpiączki w wyniku długotrwałej neuroglikopenii, a czterech zmarło później.
Ryc. 1. Ryc. 1. Zanieczyszczenie leków wzmacniających seksualność. Przedstawiono wysokosprawne chromatogramy płynne próbek leku wyprodukowanego w styczniu 2008 r. (Panel A) i przed styczniem 2008 r. (Panel B).
Gliburyd wykryto w próbkach krwi lub moczu uzyskanych od 127 z tych pacjentów (85%). W przypadku konkretnych pytań 45 pacjentów (30%) przyznało się do spożycia nielegalnych środków wzmacniających seksualność przed wystąpieniem hipoglikemii. Próbki leków uzyskane od tych pacjentów oraz od narkotyków przechwyconych w nalotach policyjnych analizowano za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej. Cztery preparaty były zanieczyszczone gliburydem w ilościach od 13 do 100 mg na tabletkę (Figura 1A). Leki te obejmowały podróbkę Cialis (tadalafil) i trzy preparaty ziołowe do rzekomego leczenia zaburzeń erekcji (Power Orzech, Santi Bovine Penis Erecting Capsule i Zhong Hua Niu Bian) .3 Wszystkie cztery produkty zawierały również syldenafil w ilościach od 0,5 do 110,0 mg na tabletkę. Santi Bovine Penis Erecting Capsule i Zhong Hua Niu Bian zawierały również śladowe ilości tadalafilu i sibutraminy.
Partie mocy Orzech i Santi Materiał bydlęcy wyprodukowany przed styczniem 2008 r. Był testowany i zawierał tylko sildenafil, co sugeruje, że zanieczyszczenie było niedawne (rys. 1B). Od stycznia do czerwca 2008 r. Podobne przypadki hipoglikemii odnotowano w prasie w Hongkongu; doniesienia te sugerują, że inne marki nielegalnych środków wzmacniających seksualność. Spekulujemy, że równoczesne zanieczyszczenie kilku marek narkotyków jest zgodne ze wspólnym źródłem produkcji. Opakowanie zawierało nazwy fikcyjnych zagranicznych fabryk, więc nie wiadomo, czy doszło do celowego lub przypadkowego skażenia.
Wydaje się, że konieczna będzie skuteczniejsza współpraca między krajowymi i międzynarodowymi organami ds. Narkotyków i organami ścigania w celu zwalczania tajnych procesów produkcyjnych, transgranicznego przemieszczania się narkotyków, a następnie rozprzestrzeniania tych zafałszowanych leków za pośrednictwem źródeł internetowych.
Uważamy, że lekarze powinni być świadomi tego zjawiska podczas oceny pacjentów z ciężką niewyjaśnioną hipoglikemią, szczególnie jeśli odnotowano grupowanie przypadków. Ponadto konsumenci powinni być informowani o zagrożeniach związanych z tymi nielegalnie produkowanymi lekami.
Shih Ling Kao, MB, BS, MRCP
National University Hospital, Singapore 119074, Singapore
Cheng Leng Chan, B.Sc. (Pharm.)
Belinda Tan, B.Sc. (Pharm.)
Health Sciences Authority, Singapore 138667, Singapore
CC Tchoyoson Lim, FRCR, M. Med.
National Neuroscience Institute, Singapur 308433, Singapur
Rinkoo Dalan, MRCP
Szpital Tan Tock Seng, Singapur 308433, Singapur
Daphne Gardner, MB, BS, MRCP
Singapore General Hospital, Singapore 169608, Singapore
Edward Pratt, B.Sc., MRCP
Changi General Hospital, Singapore 529889, Singapore
Marilyn Lee, MB, BS, MRCP
Alexandra Hospital, Singapore 159964, Singapore
Kok Onn Lee, MD
National University Hospital, Singapore 119074, Singapore
Dziękujemy Min Yong Low, Health Sciences Authority, Singapore, za chromatogramy.
5 Referencje1. Poza terapią: biotechnologia i dążenie do szczęścia. Waszyngton, DC: Rada Prezydenta ds. Bioetyki, 2003: 104.

2. Poon WT, Lam YH, Lai CK, Chan AY, Mak TW. Analogi leków na zaburzenia erekcji: niedostatecznie rozpoznane zagrożenie. Hong Kong Med J 2007; 13: 359-363
Medline
3. Ostrzeżenia HSA dotyczące szerszego rozprzestrzeniania się szkodliwych nielegalnych produktów zdrowotnych. Singapur: Urząd ds. Nauk o Zdrowiu, 11 kwietnia 2008 r. (Informacja prasowa). (Dostęp do 23 stycznia 2009 r., Http://www.hsa.gov.sg/publish/hsaportal/en/news_events/press_releases/2008.html.)

4. Publiczne wezwały do tego, aby nie spożywać kapsułek do leczenia dysfunkcji seksualnych za pomocą niezgłoszonego leku. Hongkong: Departament Zdrowia, 5 lutego 2008 r. (Informacja prasowa). (Dostęp do 23 stycznia 2009 r., Http://www.dh.gov.hk/textonly/english/press/2008/080205-2.html.)

5. Publiczne wezwały do tego, aby nie konsumować produktów do zarządzania zaburzeniami seksualnymi za pomocą niezgłoszonych składników leków. Hongkong: Departament Zdrowia, 4 czerwca 2008 r. (Informacja prasowa). (Dostęp do 23 stycznia 2009 r., Http://www.dh.gov.hk/textonly/english/press/2008/080604-2.html.)

(36) Listy
Zamknij listy
[przypisy: objaw kussmaula, osteoliza, proste przepisy kulinarne ]

0 thoughts on “Niezwykły wybuch hipoglikemii”

Powiązane tematy z artykułem: objaw kussmaula osteoliza proste przepisy kulinarne